Grafomanka

TÝDEN.CZ

25. 5. 2019
Rubrika: O penězích

Baví vás vaše práce?

Autor: Michaela Vančurová

10.08.2017 13:45

Osobně si nedokáži představit, že by mým povoláním byla činnost, která by mě nebavila. Že by mě obtěžovaly nové zakázky a s hnusením bych se probouzela do nového dne. Je přirozené si občas stěžovat na jisté zádrhely, je přirozené, že se nám občas pracovat nechce a raději bychom se váleli v posteli a věnovali svůj drahocenný čas nicnedělání. Ale v základu by nás naše práce měla naplňovat a obohacovat. Život není jen o přežívání a honu se za penězi.

Na mé práci je nejtěžší fakt, že pracuji hlavou. Ze zkušeností vím, že ruce pracovat donutíte, i když stěží, ale jde to. Zato hlava? Ta pokud nefunguje, jak má, pokud mě trápí bolehlav, jsem unavená nebo bez kreativity, pak nejsem produktivní. Jsem zapřísáhlá grafomanka – to je čirý fakt. Ráda čerpám nové informace, čtu a poté mé poznatky předávám dál. Miluji ten pocit, že mohu oslovit určitou masu lidí. Ráda se vyzpovídávám ze svých myšlenek.

Všechna ta volba povolání začíná již v útlém věku. Snažíme se přijít na to, co nás baví a co bychom dokázali dělat dennodenně až do konce života. Mělo by to být něco, oč se zajímáme i mimo kariérní cestu, něco, co nás charakterizuje a především něco, co jsme si my sami vybrali! Bez donucení ať už rodičů, tak finančního ohodnocení nebo lidské volby jít cestou nejmenšího odporu, dělat to nejjednodušší.

Chcete se až do konce života probouzet s kyselým obličejem a nechutí jít vstříc novému dni? Chcete život jen přežívat? Nikdy není pozdě začít. Nikdy není pozdě cokoliv v životě změnit. V životě máme možnost volby. Je to jen náš život. Žijeme ho my samotní podle našich pravidel a našeho nejlepšího úsudku. Zeptejte se sami sebe, co plánujete dál a zda vám právě tento způsob života vyhovuje.

Především je nutné konstatovat, že bude-li vás práce bavit, budete dosahovat také lepších výsledků. Budete se neustále vzdělávat a učit novým věcem. Budete rádi za každou novou zkušenost a vaše práce se stane vašim koníčkem. Co by to bylo za zubaře, který se nerad stará o svůj chrup. Co by to bylo za učitelku, která nesnáší děti? Co by to bylo za psychologa, kterého otravují problémy jiných. 

Odpovězte si tedy na následující otázky:

  • Je pro vás práce jen nudný stereotyp? 
  • Kdyby za tuto práci nebylo finanční ohodnocení, dělali byste ji? 
  • Máte radost z každého nového úkolu v práci? 
  • Stresuje vás vaše práce? 
  • Usilujete o kariérní vzestup, případně o zlepšování se v tom, co děláte? 
  • Byla tato práce vždycky vašim snem aneb tím, co chcete dělat? 
  • Dokážete si představit, že tuto práci budete dělat ještě dalších 40let? 
  • Baví vás vaše práce?

Nerada bych zde psala klasickou větu pro ankety „pokud jste si negativně odpověděli na více jak 3 otázky, pak změňte práci“. Tohle nebylo účelem výše zmíněných otázek. Jedná se pouze a jen o článek k zamyšlení. Třeba vás i motivuje…Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.6

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031