Grafomanka

TÝDEN.CZ

25. 5. 2019
Rubrika: O sportu

Proč začít s plaváním?!

Autor: Michaela Vančurová

23.08.2017 07:00

Voda je milosrdná, nerozděluje nás na hubené a obézní, svalnaté a nesvalnaté, vysoké a nízkého vzrůstu, mladé či starší... bere do svých spárů kohokoliv bez rozdílu.

Proč zrovna plavání? Nejznámějším benefitem je fakt, že je to jediný sport, při kterém zapojujete všechny svaly v těle. Dáváte zabrat rovnoměrně celému tělu. Ať jsou vaše problematické partie stehna, zadeček, břicho nebo ruce, plavání je pro vás vždy tou správnou volbou. Jen rekreačním tempem (plavání prsou) za 30 minut spálíte až 1000KJ, což je slušný výkon.

Mnoho lidí namítá, že je plavání nuda. Plaveš tam a pak zase zpátky. Neustále stejné prostředí a stejné možnosti… Já bych ráda tohle tvrzení vyvrátila. Na plavání miluji ten progres. Je to sport, u kterého se můžete zlepšovat a pokořovat své vlastní hranice. Postupem času se budete zlepšovat jak v technice, tak ve výdrži. Uplavete více bazénů za kratší čas, vaše fyzička se zlepší a vy ze sebe budete mít lepší pocit. Nebaví vás stereotyp? Střídejte styly, obohaťte plavání o skoky do vody, případně zkuste aquaaerobik, což je velmi zábavný způsob trávení času ve vodě.

Plaváním ku zdraví! Věděli jste, že plavání patří mezi nejbezpečnější a nejzdravější druhy sportů? Nehrozí, že si při tom zlomíte ruku či nohu. Úrazy jsou minimální. Nemluvně o tom, že plavání se doporučuje v rámci rehabilitace (pro bolavá kolena ideální), vhodné také pro astmatiky a pro osoby s kardiovaskulárními onemocněními. Trénujte své tělo a ono se vám poté odvděčí.

Ano, je nutné platit permanentku na koupaliště (v případě, že nemáte doma plavecký bazén), nicméně není to cena dražší než do posilovny. Navíc k plavání vám stačí pouze plavky, osuška, případně plavecké brýle nebo koupací čepice, žádné hokejky, speciální chrániče a úbory.

Být zdatným plavcem se vám hodí pro život. Beze strachu se projeďte na raftech či lodičce. Nikdy nevíte, kdy své plavecké schopnosti využijete.

Pokud hodláte shodit nějaká ta kila, vždy doporučuji volit ten druh sportu, který budete dělat pro zábavu, ne za cílem dokonalé postavy. Najděte si aktivitu, která vás bude bavit, a budete ji dělat s radostí. Nebudete se muset nutit a kila půjdou sama dolů. Není nutné, aby to bylo zrovna plavání, nicméně je to ode mě pro vás takový malý tip, proč já na něj nedám dopustit.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.6

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031