Grafomanka

TÝDEN.CZ

23. 1. 2019
Rubrika: O dobrých věcech

A když jsem zavřela oči, spatřila jsem světlo.

Autor: Michaela Vančurová

25.08.2017 14:53

Ne že bych snad zpochybňovala teorie hlásající, že nás ovlivňuje vnější prostředí a jeho funkčnost, to je zajisté známý fakt, ale pravdou pravdoucí je - vše se tvoří v našich základech. Uvnitř nás, ne mimo nás. Jsme středem vesmíru.

A co Freud? Bezpochyby libido hraje jednu z největších rolí vůbec v našem primitivním životě; Řekněte mi, která jiná nadpozemská síla má takový vliv na psychiku? Neexistuje ďábel, kterého bychom museli ovládat víc a s větším nasazením, ačkoliv si to třeba neuvědomujeme. Jen si představte, jak by svět vypadal, když bychom nekrotili naše touhy a vášně. A přesně tato důležitá část našeho podvědomí i nevědomí nás tvoří.

Pátrala jsem po odpovědích na otázky ohledně lidské psychiky. Psychologie však není jako jiná věda, která vám dá přesné důkazy a jasné fakty. Jsou to spíše úhly pohledu. Vyberte si, čemu chcete věřit a tomu věřte. I dnes v moderní psychologii se najdou rozpory mezi doktory, kdy každý má jiný názor, jiné praktiky... je toho ještě tolik neprozkoumaného a nepoznaného. Je vůbec možné, že se někdy dočkáme smysluplných závěrů? Abych vám to přiblížila, co třeba religionistika? Nikdo nemá důkazy o existenci bohu, nejsou tu fakta a tato disciplína se stále rozvíjí.

Jenže ČLOVĚK - systém tak složitý. Možná, že máme někde ukrytý nějaký black box, možná že je to vše otázka společnosti, ve které vyrůstáme... Každopádně filosofů, vědců a psychologů je hromada, v základu však vědí dohromady jedno velké NIC. Tak sakra, ukažte mi někdo, jak ta naše mysl a psychika funguje! Psychologové chtějí být všichni, každý chce rozumět člověku/sám sobě. Kdo by nechtěl, že ano? Říká se, že správným způsobem můžeš ostatní dostat tam, kam chceš. Naučíš se vidět lidem až do žaludku. Budete jako psychologové přece děsně chytří… Ne chytří, pořád z toho nebudete chytří.

Dejte mi hmatatelný důkaz. Jsme plni fenoménů. Každý máme ty svoje, jiné a výjimečné. Můžeme se v tom šťourat, jak chceme, ale vždycky budou výsledky originální - a to je kouzlo lidstva. Jsme navenek tak jednodušší a při tom zevnitř tak složití. Každopádně jsme tak rozdílní!

Asi mnoho lidí nepochopí právě titulek tohoto článku. Musíte to brát jako metaforu. Jestliže se podíváte do svého vnitra, spatříte to, co jste dlouho hledali. Zjistíte všechny odpovědi na vaše nevyřčené otázky. Kouzelné, nemyslíte?

 Co mě vždy dokáže pohladit po duši, jsou ručně malované obrazy a jejich skrytý význam. Baví mě, když mohu nahlédnout do hloubi duše autora. Snažím se zamýšlet nad tím, co tím chtěl „básník“ říct. Každý si v obrazu najde to své. Radujte se z takových maličkostí.

 

Obraz

 

 Obraz jsem si vypůjčila z e-shopu https://www.perfektniobrazy.cz/, kde najdete spousty těchto krás.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.67

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031