Grafomanka

TÝDEN.CZ

17. 12. 2018
Rubrika: O dobrých věcech

Jak si protřídit šatník?!

Autor: Michaela Vančurová

15.09.2017 09:41

Hromadíme a hromadíme věci a poté si stěžujeme na nedostatek místa. Již jsem psala článek na téma minimalismus a dnes bych ráda na tento styl navázala. Nepotřebujeme příliš mnoho věcí, stačí pár kvalitních kousků, které jsou snadno kombinovatelné, cítíme se v nich pohodlně a jsou nadčasové.

Využijte svůj čas prospěšně a ukliďte si ve své skříni, ideálním časem je změna ročního období. Při té příležitosti vytáhneme ze zadní části skříně oblečení adekvátní k počasí a rovnou některé starší kousky protřídíme. Navíc můžete při tomto úklidu narazit na kousky, které jste měli zahrabaný hluboko ve skříni, ale opět se staly moderními a nosí se, jako například kšandy!

Jsem zapřísáhnutý organizátor. Mám ráda, když je ve věcech pořádek a řád. V tomto článku bych vám ráda poradila, jak na systematické protřídění vašeho šatníku. Vše spočívá v hromádkové metodě.

1. hromádka plná oblíbeného oblečení
Vyházejte všechno oblečení ze skříně. Buďte nekompromisní a vytvořte si obří hromadu přímo uprostřed vašeho pokoje. Je třeba to vzít od základů a nic nevynechat. Na první hromádku dejte oblečení, v kterém se cítíte dobře. Jsou to ty kousky, které stále dokolečka nosíte, sedí vám a vypadají nově či slušně. Je samozřejmé, že tato hromádka později půjde zpátky do skříně.

2. hromádka, která půjde z domu
Na druhou hromadu naopak budete házet ty věci, které musí pryč z vašeho šatníku.
A co by nám nemělo strašit ve skříni a je nutné to vyhodit?

  • Zašlé, špinavé oblečení, které už dávno dosloužilo.
  • Příliš malé oblečení, z kterého jsme již dávno vyrostli. 
  • Hezké oblečení, které si nikdy nevezmete (z nějakého nepochopitelného důvodu) na sebe a někomu jinému by mohlo udělat službu. 
  • Nepadnoucí spodní prádlo.
Dále existuje několik možností, co s tímto oblečením. Vhoďte jej do speciálních kontejnerů na oblečení, rozdejte je v rámci „rodinného sekáče“ či je nabídněte kamarádkám, můžete je podarovat jiným, kteří jsou ve finanční tísni nebo jej rozprodat na bazarech po internetu. Oblečení, které nevyužijete, můžete také odnést do Červeného kříže, azylových domů nebo dětských domovů. Pokud máte další nápady, podělte se v komentářích.
 
3. hromádka, u které váháme
Třetí hromada patří oblečení, kterým si nejste jisti. Potřebujete si jej odzkoušet, zda vám sedí a jak se v něm cítíte. Pokud se rozhodnete si takový kousek nechat, nezastrkávejte jej hluboko do skříně, naopak jej dejte na viditelné místo, abyste daný kousek skutečně začali nosit. A pokud se tak nestane, musí pryč. Zbytečně by zabíralo místo.


Je normální, že si občas koupíme ten kus oblečení, který se nám sice líbí, zřejmě nám i sluší, ovšem necítíme se v něm komfortně. Je něco, co nám na něm vadí, a nemůžeme se donutit si jej obléci. Myslete ekologicky. Nebuďte skrblíci a neshromažďujte pro vás nepotřebné. Raději tento kousek pošlete dál, třeba někomu udělá radost.


A samozřejmě si nezapomeňte protřídit nejen oblečení, ale také šperky a doplňky!

Uděláte si tak místo pro nové kousky, které si zamilujete. Doporučila bych vám například e-shop www.trendhim.cz, kde máte poštovné zdarma a v případě, že se vám objednané zboží nebude líbit a víte, že by vám doma zabíralo akorát místo, pak jej můžete zdarma bez problému vrátit! Což je příjemné zjištění. Musím uznat, že tento internetový obchod nabízí moc hezké pánské šperky a doplňky, které si zamilujete!  



Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.67

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31