Grafomanka

TÝDEN.CZ

17. 12. 2018
Rubrika: O dobrých věcech

Desatero pro spokojený vztah!

Autor: Michaela Vančurová

09.10.2017 07:00

Každý jsme jiný, každý očekáváme něco jiného a jinak se chováme. Je to přirozené, je to lidské… Ovšem existuje pár osvědčených rad či tipů (říkejte si tomu, jak chcete), jak na to, aby vztah fungoval, aby byl pevný a hlavně spokojený. Zeptala jsem se mých známých a přátel, pátrala, na jakých kořenech dnešní vztahy stojí, jak vybudovat ono pevné spojení, které jen tak něco nerozdělí. Pojďte se se mnou podívat na ony pilíře spokojených vztahů.

1. Důvěra
Mnoho lidí dá právě na první místo v našem desateru důvěru. A proč? Pokud si nevěříte, pak vztah ztrácí cenu. Musíte vědět, že máte tu možnost jít za svou drahou polovičkou a dělit se s ní o všechny problémy, trapasy, strasti života. Můžete mu v čemkoliv důvěřovat, spolehnout se na něj ať se děje, co se děje.

2. Tolerance
Jak jsem již zmiňovala, je jasné, že každý jsme jiný. Nemůžeme očekávat, že partner vždy bude chtít přesně to, co chceme my, že se na všem shodneme a nikdy nenastanou rozpory. I tyto neshody jsou ve vztazích důležité. Tolerujte navzájem své názory, zájmy a veškeré maličkosti. Berte jej takového či takovou, jaký/jaká je se všemi rozdílnostmi. Mějte pro sebe navzájem pochopení.

3. Podpora
Mnoho žen hledá ve svém partnerovi především podporu. Potřebují vědět, že se na něj mohou spolehnout, pokud svět nebude zrovna růžový. Že ačkoliv bude bezradný ve vašich problémech, tak vás podrží. Někdy jsou slova zbytečná a postačí pouze přítomnost člověka a objetí. Podávejte si navzájem pomocnou ruku.

4. Komunikace
Mluvte, mluvte a mluvte. Pokud vám něco vadí, řekněte to. Pokud vás něco trápí, řekněte to. Vaše drahá polovička nečte myšlenky a ne vždy je mu jasné, co se vám momentálně nelíbí.

5. Respekt a úcta
Je snad logické, že ke svému partnerovi musíte chovat respekt a úctu. Jednejte spolu jako k sobě rovným. Nikdo z vás není pán, jste oba na stejné lodi – oba jste kapitáni.

6. Společně trávený čas
Co by to bylo za vztah bez společných vzpomínek a zážitků? Nezanedbávejte se. Nezapomínejte si vyhradit čas sami pro sebe, kdy se sobě budete věnovat bez přítomnosti jiných lidí. Neměli byste fungovat jako samostatné jednotky, ale jako pár.

7. Čas trávený bez sebe
To, že jste pár, však neznamená, že spolu budete 24hodin denně. Dejte si trošku volnosti, povolte vodítko…

8. Smích
Smích je v životě důležitý a mít stejný smysl pro humor je pro mnoho lidí základem vztahu. Nikdo nechce „suchara“, každý se chce zasmát a bavit se životem.

9. Kompromisy
Naučte se ustoupit. Ne vždy bude po vašem, někdy se budete muset podřizovat. Hledejte společnou cestu – zlatý střed, který bude vyhovovat vám oběma.

10. Intimita
Mnoho lidí mi dá za pravdu, když řeknu, že také intimita je důležitou součástí vztahu. K tomu netřeba více slov.

A máte vy nějaký recept na spokojený vztah? Podělte se o něj v komentářích!  



Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.67

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31