Grafomanka

TÝDEN.CZ

23. 1. 2019
Rubrika: O zdraví

O tom, jak se moje spaní zlepšilo!

Autor: Michaela Vančurová

01.11.2017 07:00

V tomto článku bych se ráda věnovala pomocníčkům na spaní, o kterých se málo mluví, ale já osobně si myslím, že je to chyba. Řeč je o škrabošce neboli masce na spaní.

 

Maska na spaní pro absolutní tmu!  
Dříve jsem mívala s usínáním problémy, neustále jsem se převalovala a schovávala hlavu pod polštář. Věděla jsem, že bych měla zkusit škrabošku, která by mi ulevila od světla, které mě nenechá v klidu spát především v letních měsících, kdy je dlouho světlo. Jsem ranní ptáče, proto do postele ulehám brzy, kdy ještě není taková tma. Samozřejmě si zatahuji žaluzie, nicméně ani to pro mě nebylo dostatečné.

 

 

Škraboška má své logické opodstatnění! 
Není to ledajaký výmysl, ale je to vědecky podloženo. Tma nastartuje ve vašem těle tvorbu melatoninu, který je známý jako spánkový hormon (pří jeho nedostatku dochází dokonce k předčasnému stárnutí). V ten moment dochází k regeneraci. Absolutní tma je také důležitá pro nejhlubší fázi spánku, která je při nedostatku ochuzena a ráno se cítíme být unavení a bez energie. Nechte své tělo pořádně odpočinout!

 

 

Škrabošku využijete kdekoliv! 
Cestujete? Spíte ve dne? Chodíte na noční a máte převrácený režim spánku? To všechno jsou příležitosti, kdy můžete masku na spaní využít k lepšímu spaní. Kdykoliv a kdekoliv si vytvoříte potřebnou tmu.

 

 

Vytvořte si rituál! 
Máte problémy s usínáním? Možná, že je příčinou právě ono světlo. Odstraňte tento problém. Nasaďte si škrabošku, vaše oči uvidí tmu a tím se celé tělo připraví na spánek. Stane se z toho váš rituál a spouštěč spánkového režimu. Zalehnout do postele, nasadit přes oči masku a chrápat. Zkuste to, protože za zkoušku nic nedáte.

 

 

Jak vybrat tu správnou škrabošku?
Při výběru té správné škrabošky jsem kladla důraz na to, aby byla z vnitřní strany černá. Některé světlejší barvy mívají tendence nedělat černo-černou tmu. Dále je nutné si masku na spaní v prodejně pečlivě vyzkoušet. Není příliš velká nebo naopak malá? Malá by mohla propouštět bokem světlo a naopak velká nemusí být pro vás komfortní. Neškrábe? Je příjemná na vaši pokožku? Vyrábí se v mnoha materiálech, tvarech a také gumička je rozdílná. Pečlivě vyberte tu, která je jako stvořena pro vás.

 

Navíc i její výběr může být legrace. Na trhu se vyrábějí i vtipné masky, které mají motiv otevřených očí, různě chlupaté/plyšové a infantilní. Hlavně, aby vám se líbila a byla praktická.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.67

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031