Grafomanka

TÝDEN.CZ

17. 12. 2018
Rubrika: O dobrých věcech

Podzimní trendy v líčení!

Autor: Michaela Vančurová

23.10.2017 07:00

Miluji podzim pro jeho barevnost. Stromy zdobí nádherně zbarvené listí a právě přírodou se budeme inspirovat i v líčení. V tomto článku jsem si pro vás připravila tipy, jak se líčit v tomto ročním období. Co se nosí? Co je trendy?

 

Podzim ve znamení teplých odstínů! 
Jak jsem již zmínila, největší inspirací je nám příroda a její plody. Podívejte se z okna na park, jaké barvy vidíte? Řeč je o barvách, jako je vínová (burgundy), oranžová, žlutá, hořčicová, odstíny červené, khaki, zelená nebo hnědá. Tyto odstíny pak můžeme využít například při líčení víček očními stíny. Jsou to všechno barvy teplé, které sednou jarním a podzimním typům (co se týče barevné typologie), ale nemusíte se jich rozhodně bát, ani když jste jiný typ. 
Pokud máte studený odstín duhovky, pak oddělte stíny na víčku od duhovky prostřednictvím větší kočičí černé linky nebo tuto linku můžete dát na spodní vodní linku pomocí voděodolně kajalové tužky. Oči nebudou vypadat tolik uplakaně.

 

 

Podzim ve znamení matu! 
Mezitím co v létě byl v kurzu lesk a třpyt, na podzim a zimu se držíme spíše matného finishe, a to ať už u rtěnek, tak u stínů nebo laků na nehty. Mat je elegantní a dokáže pozvednout líčení na úplně jiný level. Co takhle vínové kouřovky a oko orámované matnou černou linkou? To je pecka!

 

 

Podzim ve znamení výrazných rtěnek! 
V prvním bodě jsem mluvila o výrazněji nalíčených očí, které je třeba kombinovat s „nahou“ či nude rtěnkou, abychom se nezmalovaly (méně je někdy více). Druhou variantou je pak jemné líčení očí a výrazné rty. Tento look preferuje na podzim valná většina žen. Celý rok se těší, až budou moci vytáhnout z šuplíku tmavší rtěnky, které zaujmou na první pohled.
Každoročně je královnou všech rtěnek vínová s kapkou fialové, ovšem své místo zaujaly i hnědé rtěnky do červena nebo s podtónem do šeda. A když už je řeč o šedavých odstínech, i ty se stávají stále běžnější a ženy se nebojí vyjít s takovou rtěnkou z domu. Šedohnědé krásky jsou neotřelé a trendy! Mě tohle prostě baví.

 

 

Slaďte svůj LOOK s nehty! 
Dovolila jsem si do článku o líčení přidat i malou podkapitolku o nehtech. I zde se setkáváme s již zmíněnými barvami. Já osobně celý podzim mívám na nehtech lak v barvě burgundy. Není to červená, tudíž nepůsobí vulgárně, ale přesto je to barva výrazná, která zaujme. Obzvlášť skvěle u této barvy vypadá matný top coat. Ano, nemusíte mít lak s matným efektem, stačí si pořídit top coat, kterým když přetřete nehty, zmatní je.
 
A jak se líčíte na podzim vy?

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.67

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31