Grafomanka

TÝDEN.CZ

23. 1. 2019
Rubrika: O dobrých věcech

Zavedla bych předepsaný dresscode do škol!

Autor: Michaela Vančurová

08.11.2017 07:00

 Nikdy jsem nebyla zastáncem školních uniforem, děsila mě představa, že bych si koupila nové oblečení, z kterého bych měla radost a nemohla jej ani vytáhnout do školních lavic a pochlubit se tak spolužákům.

V jiných zemích je například zvykem, že si dívky odměřují sukně, aby byla dostatečně dlouhá. V opačném případě by měly ve škole problémy. Mohou si oblékat takřka, co chtějí, ale musí dodržovat určitý kodex. A tak je to správně! Žáci se učí slušnému oblékání a pravidlům.

Ano, myslím si, že učitelé nemají za úkol vychovávat žáky – to je starost rodičů, ale mnohdy je škola také školou života. Když se dívám okolo sebe na mladší generaci, nestačím se divit. Nepřijde vám, že té odhalené kůže je tu až příliš? Vídávám krátké crop topy, které odhalují bříško. Výstřihy až po pupík. Nechybí samozřejmě móda kraťásků, z kterých leze půlka zadku. Dívky se nebojí vyjít v mini šatech, které působí až lacině. Dávají na obdiv své spodní prádlo, které v minulosti bývávalo schované.

Zdaleka tady nejde o postavu. Mnohé dívky si právě tento styl oblékání mohou dovolit. Jsou mladé, mají krásné dlouhé nožky a kdekdo se na to rád koukne. Jenže všeho s mírou! Rozhodně bychom se měly řídit pravidlem: buď odhalit nahoře, nebo dole – ne oboje. A i v případě odhalování platí hlavně DECENTNĚ!

Žena dokáže působit sexy, aniž by jí lezla půlka zadku a její dekolt byl na obdiv celému světu. Stačí upnuté červené šaty s délkou po kolena a dokáže okouzlit ne jednoho muže. Není tedy třeba se odhalovat. A že v létě je vedro, a proto tak málo látky na těle? Tuším, že v 40 stupních je už úplně jedno, zda je sukně o 5 cm delší nebo kratší.

Trošku se děsím toho, co se nyní nosí a co se nosit bude. Bude se to zhoršovat? Brzy budou třináctileté dívky chodit v korzetu a tangách po městě jakoby nic. Není to však o módě, není to o tom, co se nosí, co je IN, co je moderní… je to především o jakési ctnosti.

Ano, je každého věc, co si obléká. Jsme v demokratické zemi a především ve 21. století. Spíše bych apelovala na to, že ne vždy je třeba jít s davem a oblékat si, co se momentálně nosí. A především rodiče by se měli zajímat, co si jejich mladé dcerky oblékají.

Zamlouval by se mi nápad, aby ve škole byla zavedena pravidla, že z oblečení by neměl lézt zadek, bradavky ani břicho. Vynechat by se mělo vše průhledného. Možná, že zním jako zapřísáhnutý moralista, ovšem v životě bych nedovolila, aby se takto oblékla moje dcera.

Není to hezké, není to lichotivé… dámy, buďte dámy.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.67

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031