Grafomanka

TÝDEN.CZ

19. 9. 2018
Rubrika: O dobrých věcech

Co by se mělo učit ve škole!

Autor: Michaela Vančurová

01.12.2017 07:00

Neustále se spekuluje o tom, že se děti ve školách učí věci, které nikdy ve skutečném životě nevyužijí. Že školský systém je zastaralý. Dítě se naučí něco málo o mlžích, plžích nebo mitochondriích, ale neumí uvařit bramborovou kaši. Nerada bych se zde pouštěla do ohnivých diskuzí, každý máme právo na svůj názor a já vám ten svůj nebudu cpát.

Nicméně jsem se zamyslela nad tím, jaké předměty bych ráda uvítala ve školách, a tady jsou mé nápady!

Zdravá výživa a její zásady!
Zdravá výživa není jen hitem dnešní doby, je to důležité pro život. Jenže mnoho teenagerů tuto výživu uchytá za špatný konec. Věří tzv. light produktům, cpou se vším, na čem je napsáno „fitness“ v domnění, že je to zdravé a hubne se po tom. Taková výuka o zdravém životním stylu by mohla žáky obohatit o nové poznatky, které využijí v životě rozhodně. Součástí by mohlo být i občasné vaření zdravých jídel.

Jak se chovat k životnímu prostředí!
Nechceme přeci žít ve špíně a zoufalství. Svět bude takový, jaký si jej uděláme. Záleží na tom, jak se k našemu životnímu prostředí chováme. Mnohé děti pak vidí u rodičů, že když oni netřídí odpad, tak proč by měly ony? Škola by jim mohla přednést následky jejich činů. Nebylo by od věci, kdyby jednou za čas jela třída na výlet do lesů sbírat odpadky, které se tam všude různě válí. Bylo by to poučné a aspoň by děti neseděly pořád jen v lavicích.

Ať z nás nejsou kulturní barbaři!
Někdy mám pocit, že kultura zajímá spíše starší generaci než mladší. Možná, že je to jen má domněnka. Každopádně, jak mají oni vědět, jakou máme krásnou kulturu, když jim ji nikdo nepředstaví? V těchto vyučovacích hodinách by mohl(a) učitelka/učitel představovat novinky na kulturním poli. Něco aktuálního by se do školních lavic hodilo.

Jak se máme učit?
Nikdy jsem neměla pocit, že by mě škola naučila, jak se mám učit. To pravděpodobně musí poznat každý sám, co mu nejvíce vyhovuje. Bylo by však dobré, když by nám učitelé dali nějaké tipy, jak na to. Mohlo by se jednat o hodiny, kde bychom se učili, jak se vlastně máme učit – nejrůznější techniky, nápady, pomůcky. Jsem si jistá, že by to bylo prospěšné.

A co vy? Máte nějaké tipy, které předměty byste rádi zařadili do školy?Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.13

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   září 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930