Grafomanka

TÝDEN.CZ

19. 9. 2018
Rubrika: O dobrých věcech

Životní filosofie, díky které budete šťastnější!

Autor: Michaela Vančurová

22.12.2017 07:00

Netrapte se zbytečně! Užívejte si život plnými doušky, když už žijeme jen jednou. Jak na to? To jsem se pokusila sepsat v několika bodech v tomto článku. Možná, že se mnou nebudete souhlasit, to je ovšem v pořádku. Každý jsme jiný a každý razíme jinou životní filosofii. Zde je ta moje!

Zapomeňte na minulost!
Urovnejte si svou minulost, aby neovlivňovala vaši přítomnost. Žijete teď a tady. Co bylo, to bylo – už to nezměníte. Není třeba se neustále držet něčeho, co je dávno pryč. Ať už se jedná o nevydařené vztahy, ztroskotané lásky, opuštěná přátelství nebo období školských let… už to se to nevrátí, bylo to super, ale to neznamená, že teď to nemůže být ještě lepší!

Zbytečně nad vším nepřemýšlejte!
Je v pořádku nemít na vše odpovědi. Jsme přeci jen lidé. Někdy na otázku „proč“, nepřichází odpověď „protože“, ale prostě to tak je. Nic s tím neuděláte. Nejste všemocní a vševědoucí.

Nebojte se změn!
Život nám přináší mnoho změn. Vždyť přece neustále to samé by byla nuda. Přijímejte tyto nevyhnutelné změny, přinesou vám nové zkušenosti a zážitky. To jsou nehmotné cennosti, pro které stojí za to žít.

Přijměte nové příležitosti!
Ihned navazujeme na předchozí bod. Neplýtvejte příležitostmi, už žádná jiná nemusí přijít. Poté si budete říkat „coby kdyby“… nikdy se nedozvíte, jak to mohlo dopadnout. Když vám život dává šanci, chopte se jí.

Naučte se říkat NE!
Často se přemlouváte? Děláte věci, které vám jsou nepříjemné? Neumíte zkrátka a jednoduše říci NE? To je ovšem špatně. Nechte váš hlas zaznít! Stůjte si za svým.

Nesnažte se zavděčit každému!
Nikdy se každému nezavděčíte. Vždycky někdo bude nespokojen s vaším chováním. A je to tak správně. Každý jsme přece jiný.

Přestaňte se ohlížet na to, co si o vás myslí ostatní!
Ten si myslí tamto a ten zase tamto, jaká je pravda však víte jedině vy. Drby tu vždycky byly, jsou a budou. Důležité je, abyste žili tak, jak vám to nejvíce vyhovovalo, abyste vy sami se sebou byli spokojeni. Ukažte všem, co říkají, že na to nemáte, že to zvládnete!

Nesrovnávejte svůj život s životem jiných!
Že ten má obří barák, luxusní auto a snovou práci? Mám pro vás tajemství, i on má své problémy a starosti. Žádný život není dokonalý. Neztrácejte svůj čas tím, že budete závidět, raději usilujte o to, abyste dosáhli svých vlastních cílů a byli jste s vlastním životem spokojeni.

A co bych řekla na závěr? Nezapomeňte se na svět usmívat, jelikož s úsměvem na tváři jde všechno lépe. Kolikrát mi zlepší náladu, když se na mě paní na úřadě usměje a popřeje mi hezký den. Vždyť přece život je krásný!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.13

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   září 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930