Grafomanka

TÝDEN.CZ

23. 1. 2019
Rubrika: O dobrých věcech

Jak správně pečovat o vaše vlasy?!

Autor: Michaela Vančurová

09.03.2018 14:19

V tomto článku bych se s vámi ráda podělila o mé tipy, jak pečovat o vlasy. Jsou to rady, které mám osvědčené a již dlouhá léta je praktikuji k tomu, abych byla se svou bujnou hřívou co nejspokojenější.

1. Před mytím vlasů vlasy pročešte hřebínkem. Vyčešete si tak nečistoty (například prach, který se vám na hlavě v průběhu dne usadil) a případně také lak či gel na vlasy. Vlasy tak perfektně připravíte na mytí.

2. Výběr toho správného šamponu je důležitý! Nevěřte flaštičkám, které na sobě mají napsané 2 v 1 a podobně. Raději se zaměřte na jeden účinek, který bude 100%! Existují různé druhy pro různé typy vlasů. Někdy to s šampony bývá běh na dlouhou trať. Je třeba zkoušet, až objevíte ten, který vám bude vyhovovat nejvíce. Nejlépe je najít si aspoň 3 šampony, které mezi sebou budete střídat. Ano, i změny jsou důležité.

3. Používejte množství šamponu velikosti vlašského ořechu – více rozhodně není potřeba. Jemně polštářky prstů šampon vmasírujte. Přehnaně nedřete pokožku hlavy. Poté pečlivě spláchněte šampon. Můžete použít vlažnou vodu pro dosažení maximálního lesku vašich vlasů! Poté proces opakujte ještě jednou. Opět naneste šampon a spláchněte.

4. Nezapomeňte na kondicionér či masku! Kondicionér se doporučuje používat při každém mytí vlasů, masku můžete dopřát svým vlasům jednou za čas pro maximální výživu. Nenanášejte kondicionér ke kořínkům vlasům, ale spíše jen do konečků, aby se vám hlava nemastila. Konečky to zacelí, nebudou se třepit a vlasy budete mít lesklé, hebké a voňavé jako z reklamy! Některé kondicionéry je třeba nechat chvíli působit a poté je opláchnou a jiné se neoplachují. Záleží na vašich preferencích. Ideální je, pokud šampon a kondicionér spolu ladí, tedy jsou od stejné značky a navzájem se doplňují.

5. Vlasy, když jsou mokré, jsou extrémně citlivé, proto s nimi jednejte jako v bavlnce! Nedřete je ručníkem a netahejte za ně kartáčem! Můžete použít produkt na rozčesávání vlasů nebo ochranu proti teplu, pokud je fénujete. O tom, zda vlasy balit či nebalit do ručníku po mytí se vedou dlouhé diskuze. Někteří tvrdí, že je to jako zmačkat mokré prádlo, jiní se dohadují, že je to šetrná možnost, jak vlasy usušit.

6. Vlasy šetrně rozčešte hřebínkem a nyní je na vás, zda je necháte volně uschnout nebo je vyfénujete. Já dávám přednost druhé variantě. A že fénování vlasům škodí? Mýtus! Škodí jim pouze horký vzduch. Nastavte si na vašem fénu studený proud a směle si vlasy vyfénujte. Olalá je hotovo!

7. Nepodceňujte návštěvy kadeřnictví! Ať už si vlasy barvíte nebo ne, návštěva kadeřnictví jednou za čas by mělo být samozřejmostí každé ženy i muže. Nejen že kadeřnice zastřihne poničení konečky, ale také vašim vlasům poskytne péči, kterou byste sami nezvládli. Můžete se s ní poradit o tom, jak o vlasy pečovat, co by vám slušelo nebo s ní prodiskutovat možné účesy. Je to odbornice, najděte kadeřnici, které budete důvěřovat! Můžete dát na doporučení kamarádů nebo si přečíst recenze na internetu na různá kadeřnictví. Neměl by to pro vás být „vopruz“ ony návštěvy, ale užívejte si ten luxus, že o vás někdo pečuje!

8. Dopřejte svým vlasům vitaminy. Vše souvisí se vším. Takže i správná strava je základ pro zdravé a krásné vlasy. Vitamíny na vlasy byste rozhodně měli zařadit do svého jídelníčku. Perfektně to napsala ve svém článku webová stránka Nanogen.cz. Je zde jasně napsáno, jaká výživa je pro vlasy důležitá, na jaké vitamíny a oleje se zaměřit a mnohé další informace. Rozhodně se podívejte a inspirujte! Když budete o vaše vlásky pečovat, odvděčí se vám – na to nezapomínejte!



Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.67

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031