Grafomanka

TÝDEN.CZ

25. 3. 2019
Rubrika: O zdraví

Jak bojovat proti vypadávání vlasů?

Autor: Michaela Vančurová

15.03.2018 07:00

V první řadě budeme pátrat po příčině vypadávání vlasů. Nejčastější příčinou bývá genetická predispozice. V tomto případě je vhodné svěřit se do rukou odborníků, kteří vám poradí. Často dochází k vypadávání vlasů při těhotenství či po porodu. Kromě těchto příčin na svědomí vypadávání může mít také úbytek váhy, nemoc, špatné stravování, změna ročního období nebo nevhodné zacházení s vlasy.

Doplňte vitaminy

To, co jíme, se odráží na celém našem těle. Tělu bychom tedy měli dopřávat dostatek živin a vitaminu. Proti vypadávání vlasů působí vitaminy skupiny B a C. Na vlasy mají zvlášť pozitivní účinky minerály, jako je křemík, vápník, hořčík, selen zinek či železo. Zařaďte tedy do své stravy ryby, ovoce plné vitaminů a zeleninu.

Speciální přípravky na vlasy

Na trhu se prodávají nejrůznější přípravky pro vaše vlasy, které mohou zmínit vypadávání. Jedná se především o šampony s vysokým obsahem kofeinu či chininu. Dále můžete svou kvalitu vlasů podpořit speciálními kondicionéry a samozřejmě maskami.

Objevte kouzlo ricinového oleje

O zázračném působení kokosového oleje není pochyb, ovšem ve vašem případě vám pomůže především olej ricinový. Ženy, které přišly o obočí, na ricinový olej nedají dopustit a stejně tak jej můžete použít v péči o vlasy. Stačí malé množství nanést na pokožku hlavy, nechte působit na vlasech přes noc a ráno vlasy opláchněte.

Správná péče je základ

K vlasům jednejte šetrně. Nestahujte je do upnutého culíku a jiných účesů. Nepoužívejte gumičky, které vaše vlasy zacuchají. Zapomeňte na lakování! Především mokré vlasy jsou velmi křehké, tudíž byste je neměly tahat při česání, agresivně drhnout ručníkem či fénovat bez použití ochrany proti horku.

Transplantace vlasů jakož to řešení

Některé ženy při postupném řídnutí vlasů a jejich neustálém vypadávání přistupují k transplantaci vlasů. Jedná se v současnosti o nejmodernější způsob trvalého zahuštění vlasů. Je to taková "menší" operace, které se ovšem nemusíte bát! Trápí vás řídké vlasy? Trpí vaše sebevědomí? Moderní svět 21. století vám nabízí možnost změny! V České republice funguje několik klinik, které poskytují bezplatní poradenství a následnou transplantaci. Cena se pohybuje okolo 30 000 - 50 000 Kč, ovšem za ty peníze to rozhodně stojí.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.6

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031