Grafomanka

TÝDEN.CZ

21. 7. 2019
Rubrika: O strojích

Jak vybrat tu nejlepší tiskárnu pro vás?

Autor: Michaela Vančurová

27.03.2018 07:00

Plánujete si kupovat novou tiskárnu? Připravila jsem si pro vás článek, kde vám poradím, jak vybrat tu nejlepší na míru pro vás!

Jaké tiskárny trh nabízí? Existuje několik druhů tiskáren, které si můžete zakoupit. Nejtypičtější jsou inkoustové (ty si pořizuje většina domácností) a laserové, které se těší u spotřebitelů velké oblibě. Dále najdeme na trhu jehličkové, na tuhý vosk nebo i s LED technologiemi.

Co od tiskárny vyžadovat? Většina lidí již od tiskárny nepožaduje pouze a jenom klasický tisk. Stále populárnější jsou multifunkční zařízení, která zvládají vícero služeb. Mezi časté požadavky se řadí: barevný i černobílý tisk, formát papíru (A4, A3), oboustranný tisk, přímý tisk fotografií, další zásobník na papír, skenování, kopírování, čtečka paměťových karet… modernější zařízení v sobě mají zahrnutou technologii bluetooth, takže můžete tisknout vzdáleně bez připojení kabelem.

Na co si dát pozor při výběru tiskárny? Samozřejmě důležité je si uvědomit, k jakých účelům bude tiskárna využívána a kde bude. Rozlišujeme tiskárny pro domácnosti, pro menší, střední i větší firmy nebo pro průmyslový tisk. Jak velké místo máte pro tiskárnu vyhrazené? Určitě vás potěší fakt, že trh nabízí i opravdu malé tiskárničky, které vám nezaberou mnoho místa, ale přesto mají funkce, které vyžadujete. Kromě klasických šedých, černých a bílých tiskáren samozřejmě seženete i barevnější, které můžete sladit do interiéru. Při koupi se tedy informujte ohledně rozměrů, funkcí, jednoduchosti ovládání a samozřejmě také zjistěte, jaké náplně do tiskárny se užívají. 

Výdaje s tiskárnou! Ceny tiskáren se různí. Samozřejmě záleží na tom, jakou zvolíte. Mezi nejlevnější se řadí laserové (ty tisknou mnohdy jen černobíle) a LED tiskárny. Od ceny 1500 Kč máte šanci, že seženete kvalitní tiskárnu. Dále také uvažujte nad tím, kolik vás bude stát tisk - papíry, náplně do tiskárny a podobně. K úspoře radíme tisknout černobíle a oboustraně.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.6

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031