Grafomanka

TÝDEN.CZ

19. 3. 2019
Rubrika: O penězích

Jak vybrat ty správné žaluzie?!

Autor: Michaela Vančurová

16.04.2018 07:00

V dnešní době se nejedná už pouze a jen o praktickou záležitost, ale také o moderní estetický doplněk interiéru. Nevíte si rady s výběrem? V tomto článku vám pomohu, doporučím a třeba i inspiruji.

Proč jsou žaluzie tolik důležité? Primární funkcí je ochrana před sluníčkem. Říkáte, že milujete sluníčko? Při odpoledním šlofíku se vám za jeho přítomnosti rozhodně nebude dobře usínat. Žaluzie si budou pochvalovat také maminky, které uspávají své děťátko v pokojíčku. Samozřejmě žaluzie vytvářejí příjemné přítmí a chrání naše soukromí. Pokud máte okna na ulici, která je frekventovaná, pak je to přímo nutnost.

Jaké designy máte na výběr? Ačkoliv v domácnostech převažují bílé žaluzie, není to nutností! Trh nabízí i jiné barevné varianty. Slaďte je do svého interiéru tak, aby nijak nepřekážely a nerušily celkovou atmosféru pokoje. Jsou libo žluté, hnědé, zelené nebo třeba šedé? Žádný problém.

Volte jednoduché ovládání! V první řadě se informujte o tom, jak se žaluzie ovládají. Manipulace s nimi by měla být jednoduchá, snadná a bezproblémová. Ovládání může být na hůlku, na šňůrku nebo pomocí ovladače.

Jak vybrat správné žaluzie? Důležitá je také volba materiálu žaluzií. Máte na výběr z dřevěného (přírodní materiál, tkanina), hliníkového a mnoho dalšího. Záleží na vás a vašem stylu bydlení. Je jasné, že do ryze moderního interiéru se budou hodit jiné žaluzie než do retro stylu bydlení. Materiály se pohybují v různých cenových relacích a mají různé výhody. Některé mají termoregulační efekt, jiné například protihlukový.

Kouzlo venkovních žaluzií! Osobně žiji v domácnosti s venkovními žaluziemi a nemohu si je vynachválit. Poskytují maximální komfort! Ovládání je snadné, nikdy nedrhnou a nikdy se mi nestalo, že bych s manipulací měla problém. Maximálně si užívám jejich 100 % luxus tmy a útulnosti. Kromě toho jsou také účinnou ochranou před zloději a mají tepelnou a zvukovou izolaci. Navíc vypadají ryze moderně!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.6

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031