Grafomanka

TÝDEN.CZ

23. 1. 2019
Rubrika: O dobrých věcech

Výhody i nevýhody gel laku!

Autor: Michaela Vančurová

30.04.2018 07:00

Hned na úvod bych ráda řekla, že nejsem žádná odbornice. Jsem zkrátka normální uživatelka, která má na věc svůj názor! Gel lak si dělám již dlouhou dobu a za ten čas jsem zjistila, jaké to pro mě má výhody a nevýhody! V tomto článku vám je představím.

Oč se vlastně jedná? Vlastním LED lampu, v které si nehty zapékám. Nejprve zatlačím kůžičku pomocí dřívka, očistím nehet Alpou a nanesu na něj podkladový lak neboli base coat. Ten zapékám zhruba 2 minuty v LED lampě. Dále nanesu barevný gel lak. Nechám zapéct 3 minuty a završím to samozřejmě top coatem (vrchním lakem), který dodá nehtům lesk, ovšem prodává se i lak s matným finishem. Zapeču (3 minuty), setřu výpotek Alpou a je hotovo. Nehty si nijak neprodlužuji, lakuji na mou přirozenou délku. Tak se mi to líbí, tak mi to vyhovuje.

Dělání nehtů zabere fůru času, ale vydrží déle dokonalé! V podnadpisu zazněla jedna výhoda jedna nevýhoda. Zapékání trvá skutečně dlouho (nejprve jedna ruka, poté druhá a pak zvlášť palce). Každá vrstva potřebuje svůj čas. Většinou si k tomu pouštím film a zabere mi to nějakou hodinku a půl. Je to pro mě relax. Baví mě to, ale pro někoho by to rozhodně mohla být zdlouhavá piplačka. Na druhou stranu nehty poté vydrží dlouho bezchybné. U klasického laku mě štvalo to, jak již druhý den je oloupaný a škaredý. Mně obyčejně gel lak vydrží týden naprosto perfektní a poté se začne pomalounku odlupovat a nehty odrůstají, což nevypadá pěkně.

Stojí to peníze a chce to cvik! Samozřejmě je to prácička, která stojí peníze. Pokud chodíte do salonu, budete to mít sice precizně udělané, ale připlatíte si. Druhou možností je si pořídit LED nebo UV lampu. Není to zas tak drahá věcička, jak by se mohlo zdát, ale samozřejmě potřebujete také speciální laky, které bývají mnohdy dražší (než ty klasické). No a když se tedy rozhodnete začít si dělat nehty z pohodlí domova, pak to chce rozhodně cvik! Není to tak lehké, jak by se mohlo zdát. Lak stéká z nehtu, dělá hrbolky, je nerovnoměrně natřen… s tím vším se setkáte jako začátečníci. Já osobně se stále zdokonaluji. Někdy jsem opravdu dost nespokojená, tak nehty sundám a začnu od znova (holt prokletí perfekcionistky). Pokud vás to začne skutečně bavit a jste šikovná, pak si užijete nejrůznější razítka, nálepky, ornamenty a malůvky. Je to umění!

A ničí to nehty? V salonu vám samozřejmě řeknou, že NE. Já mám od přírody nehty velmi pevné a rychle mi rostou (děkuji za to!). Zatímco lak zapečený v UV lampě mi drží jako přibitý a je potřeba jej dostat z nehtů pomocí alobalového zábalu, gel lak z LED lampy mi jde snadno sundat z nehtu. Jednoduše jej sloupnu a je to. Ať už jej slupuji nebo odlakovávám, nehty pod ním jsou vždy poškozené. Třepí se, jsou tenčí a mají bílé fleky… Jelikož jsou však moje nehty od přírody silné, není to žádný problém. Stačí týden a mám zpět krásné nehtíky. Na druhou stranu, pokud má někdo dost slabé nehty, pak je tento lak zpevní. Nebudou se lámat a třepit. Po sundání to však bude horor…

Gelové nehty jsou jako závislost. Jednou začnete a pak nemůžete přestat. Moc se mi líbí vzhled upravených nehtů. Užívám si různé nude barvičky a odstíny růžové. A jakmile nehty náhodou udělané nemám, připadám si divně… zkrátka jsem si na to zvykla. Tak co na to říkáte?Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.67

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031