Grafomanka

TÝDEN.CZ

23. 1. 2019
Rubrika: O dobrých věcech

Vlastnosti, které (bohužel) lidem mnohdy chybí…

Autor: Michaela Vančurová

08.05.2018 07:00

Ačkoliv pro vás tento článek nebude mít pravděpodobně žádnou informační hodnotu, třeba vás donutí se zamyslet. Neustále poslouchám věty typu „to je klasické čecháčkovství“. Lidé kritizují Čechy (sebe) za své ne zrovna hezké vlastnosti. Které to jsou? Jsou vlastnosti (či jakkoliv jinak to chcete nazvat), které bych rozhodně u lidí ocenila, ovšem mnohdy je postrádám…

Přejícnost! „Přej a bude ti přáno.“ Bohužel přejícnost vystřídala spíše závist. Lidé si navzájem závidí a navzájem se předhánějí, kdo toho má více. Každý má priority nastavené někde jinde, každý touží po něčem jiném a něco jiného mu udělá radost. Naučte se lidem jejich úspěch i ty hmotné věci přát nebo je minimálně ignorovat a tzv. si nechat blbé kecy. Nezáleží na tom, co mají ostatní, záleží na tom, co máte vy sami.

Vděčnost! Člověk neví, co má, dokud to neztratí. Naučte se vážit si svých věcí a lidí okolo vás, nikdy nevíte, kdy se situace změní. Pro někoho je samozřejmostí, že ráno vstane z postele a dojde si na záchod. Bohužel někteří lidé tohle štěstí nemají. Děkujte za to, co máte a nesoustřeďte se tolik na to, co nikdy nebudete mít. Važte si všeho a všech!

Tolerance! Ať už je to tolerance stylu, vkusu nebo třeba sexuální orientace… lidé jsou různí a to si žádá naši toleranci. Pokud se nás to netýká, neovlivňuje nás to… je potřeba jim nadávat? Nadávat za to, že jsou jiní než my a líbí se jim něco jiného?

Chápavost! Tato „vlastnost“ lehce souvisí s předchozím bodem. Chápejte a respektujte to, že někteří mají jiný názor než vy. 100 lidí, 100 chutí. Každý z nás je jiný a naše názory se nemusí vždy shodovat. Nechte si vysvětlit jejich pohled na svět dříve, než jim začnete nadávat. Zkuste se na věc podívat i z jiného úhlu.

Empatie! Vcítit se do situace někoho jiného není vždy lehký úkol, ovšem důležité je hlavně chtít!

Neodsuzujte! Vidíte mladou patnáctiletou dívku s dítětem a ihned ji odsoudíte. Ale co vy vlastně víte? Co víte o jejím životě? Netušíte, čím si prošla, jak k tomu došlo, jaká je a jak se cítí. A především to není váš život, ale její.

Nebuďte lhostejní! Někdy mě skutečně dokáže šokovat, jak lhostejní lidé dokáží být. Někdo zkolabuje na ulici a nenajde se jediný člověk, který by mu pomohl. Lidé přihlížejí šikaně a dalším škaredým věcem. Co kdybyste vy byli v té druhé pozici? Co kdybyste vy potřebovali zachránit? Přestaňte se bát.

Nápomocnost! Jsem člověk, od kterého lidé neustále něco chtějí, jelikož vědí, že jim vyhovím. Pro druhé bych se rozkrájela, a když můžu, tak pomůžu. Pak ale nastane chvíle, kdy potřebuji pomoct já sama… kde jsou ti lidi, kterým jsem pomáhala? Nemůžete jen brát, musíte i sami dávat. Nebuďte líní, když můžete podat pomocnou ruku, udělejte to… karma vám to vrátí.

Usmívejte se na lidi kolem vás, třeba tím někomu zlepšíte den. Pozdravte a popřejte hezký den. Děkujte za vše, co máte! Třeba si pak jednou budete moci říci „jsem dobrý člověk“!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.67

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031