Grafomanka

TÝDEN.CZ

16. 10. 2018
Rubrika: O dobrých věcech

Jak docílit maximální výdrže rtěnky?!

Autor: Michaela Vančurová

22.05.2018 07:00

Tentokrát jsem se rozhodla sepsat kosmetický článek pro všechny mé čtenářky ženského pohlaví. Rtěnky – to je moje vášeň. Vlastním již slušnou sbírku a ráda je střídám. Ovšem když vyrážím do společnosti, potřebuji se na rtěnku spolehnout! Čím déle a více vydrží, tím samozřejmě lépe. Tady jsou mé tipy, které se mi osvědčily!

Použijte bázi pod rtěnku! Báze pod rtěnku sice u nás nejsou tolik rozšířené, ale pokud narazíte na nějakou, která funguje, pak se bez ní již neobejdete. V ČR je to spíše záležitost dražších značek, nicméně doufám, že se brzy tyto báze dostanou i do našich drogerií. Tento produkt by měl rty hydratovat, připravit na nanesení rtěnky a samozřejmě prodloužit její výdrž. Pro maximální komfort vašich rtů doporučuji vždy před rtěnkou nanést hydratační balzám, který je vyživí.

Nezapomeňte na konturku! Konturovací tužky na rty používaly již naše babičky a věděly proč! Orámujte své rty pomocí tužky, rtěnka se vám pak bude lépe nanášet, budete mít přesnější kontury, nebude se vám rtěnka rozpíjet do okrajů rtů a samozřejmě rty vydrží déle perfektně namalované. Pokud si nechcete pořizovat 20 různých odstínů, pořiďte si jeden jediný odstín v barvě vašich rtů. Je univerzální a využijete jej vždy. Některé ženy dokonce používají konturky pro jejich výdrž jako rtěnku na celé rty. Pokud narazíte na nějakou krásně měkoučkou, která vaše rty nebude přehnaně vysušovat, tak proč ne? Navíc docílíte krásného matného finishe.

Zkuste peeling na rty! Trápí vás šupinkaté, popraskané rty? Rtěnka na takových „nemocných“ rtech rozhodně nebude vypadat pěkně. Navíc mají některé rtěnky nežádoucí efekt vrásky a jiné nedokonalosti zvýrazňovat. Na trhu najdete spousty peelingů na rty. Rty tak opeelingujete a zůstanou krásně hebké. Pokud nechcete utrácet, tak pro vás mám „babský“ recept. Smíchejte cukr s medem a potírejte tuto „směs“ po rtech krouživými pohyby. Výsledek vás překvapí.

Fígl s pudrem! Naneste rtěnku, obtiskněte rty do kapesníčku a přes kapesníček rty přepudrujte. Použijte barevný sypký pudr. Poté kapesníček oddělejte a naneste rtěnku znovu. Tento fígl prostě funguje! Neptejte se proč…

Výdrž poznáte na vlastnostech rtěnky! Již při nákupu rtěnky snadno poznáte, zda bude mít dobrou výdrž. Ty velmi mazlavé a hydratační jsou sice vysoce komfortní, ale na úkor výdrže. Volte dlouhotrvající rtěnky! Velmi populární jsou ty s matným finishem. Některé sice mají tendence rty vysušovat, ale pokud narazíte na tu VAŠI vyvolenou, nebudete litovat.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.13

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031