Grafomanka

TÝDEN.CZ

19. 3. 2019
Rubrika: O penězích

Jak si našetřit?!

Autor: Michaela Vančurová

29.05.2018 07:00

Nemusíte být nutně zapřísáhnutým materialistou, abyste po něčem hmotném urputně toužili. Každý máme nějaké sny. Ačkoliv nějaká ta drahá kabelka není to nejdůležitější v životě, třeba by vám udělala radost a člověk by si čas od času udělat radost měl. Jsou to maličkosti, které nás dělají šťastnými. Skládáme z nich náš malý snový svět.

Je vám líto utratit naráz hromadu peněz za vaši vysněnou věcičku? Nemůžete si dovolit vychrlit takovou sumičku naráz? Chce to dlouhodobý plán. Mám pro vás tip, jak si ušetřit.

1. Sepište si příjmy a výdaje! Zodpovědně si sedněte a sepište si, kolik peněz vám měsíčně přistane na účet a kolik zase pošlete o dům dál. Buďte realističtí a nechávejte si i malou rezervu na nečekané výdaje.

2. Zmapujte si trh! A nyní se dostáváme k našemu vysněnému dárečku. Porozhlédněte se, kolik stojí v různých obchodech (e-shopech). Použijte srovnávače cen, abyste se zorientovali, kde je nejlevnější. Poté budete znát přesně částku, kterou si musíte uškudlit.

3. Kolik zvládnete ušetřit měsíčně? Po matematických operacích vám musí být jasné, kolik nejvýš peněz dokážete za měsíc ušetřit. U někoho to budou 2 000 Kč a u jiného třeba 200 Kč. Ale nezapomeňte, že i malá částka se počítá! I ta vás posune o krůček blíž k cíli. Někdo bude šetřit rok a někdo i více, takhle to prostě funguje.

4. Motivujte se! Každá koruna se počítá. No tak jednou nepůjdete v pátek večer pít, no tak si jednou nekoupíte další tričko v domnění, že nemáte co na sebe, ačkoliv máte plnou skříň. No tak si jednou nekoupíte drahou čokoládu, ale počkáte si na výhodnou akci v supermarketu. Všechno něco stojí. Vytvořte si odpočítávač do zdárného cíle, vylepte si fotografie toho, po čem toužíte… motivujte se!

5. Šetřete a šetřete… Každý měsíc si odložíte nepatrnou částku, která vás nezruinuje. Takhle budete odkládat a odkládat, aniž by váš účet nějak utrpěl. Jednoho dne budete mít v kasičce nastřádáno na vysněnou věcičku, a aniž by to pro vás byla naráz velká „pálka“, jelikož na účtu peníze neubydou, tak budete mít našetřeno!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Michaela Vančurová

Od chvíle, co jsem se naučila držet tužku a papír v ruce, jsem si psaní zamilovala. Stala se ze mě zapřísáhlá grafomanka, která má vždy světu, co říci. Začala to pouhým blogem a nyní můžu říci, že můj koníček je mou prací. Ano, mám štěstí.
Autorka
Oblíbenost autora: 9.6

O autorovi

Grafomanka

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031